Już od wieków wiadomo, że wełna jest jednym z najcieplejszych materiałów. Dobrodziejstwo wełnianych ubrań docenili mieszkańcy praktycznie wszystkich krajów, w których nastają chłodne dni. Także w naszym zmiennym klimacie, szybko doceniamy wełniane stroje.

W tym sezonie zimowym do łask wracają ciepłe wełniane swetry. Zarówno wśród damski, jak i męskich swetrów na obecny sezon, odnaleźć możemy wiele fasonów wełnianych swetrów. Ich największym atutem jest to, że są ciepłe, ale także bardzo modne w tym sezonie. Doskonale prezentują się długie, wełniane sweterki, które możemy nosić jako tunikę a nawet jako sukienkę, do grubszych rajstop lub legginsów. Swetry te, także w wersji golfów, lub półgolfów, świetnie nadają się na zimowy spacer lub imprezę.

Wełniane sweterki, to także bardzo modne w tym sezonie kardigany, zapinane na guziki, świetne zarówno do spodni, jak i do spódniczki. Długie wełniane swetry, mogą być zapinane na guziki, zawiązywane, z kołnierzem lub bez, w różnych fasonach, dzięki czemu każda z pań dopasuje sweter odpowiedni do swojej figury. A jeśli jednak boimy się, że wełniany sweter za bardzo zniekształci nam figurę, to nie musimy rezygnować z ciepła, jakie daje wełna.

W sklepach z odzieżą bez problemu kupimy swetry z wełny, które wyglądają jak swetry bawełniane, są cieńsze, ładnie dopasowują się do figury. Doskonałym dodatkiem do takiego sweterka jest pasek. Jak wielkim dobrodziejstwem jest wełniany, ciepły sweter, na pewno przekonali się nie raz miłośnicy zimowych sportów.

Na narty, sanki, wędrówki po górach, a także na chłodne wieczory w górskiej chacie, niezastąpiony jest wełniany ciepły sweter, przeważnie z modnymi aplikacjami. Męskie wełniane swetry, to zarówno swetry zakładane przez głowę, jak również zsuwane lub zapinane, a także eleganckie sweterki z dekoltem do szpica.

Wełna, to także doskonały materiał na swetry dla dzieci. Kolorowe wełniane sweterki, ze wzorami, kolorowymi aplikacjami, doskonale nadają się na zimowe szaleństwo na sankach, a także na spacery w zimowe dni. Wełniane sweterki, to doskonały zakup.

(Visited 129 times, 1 visits today)