Zima, to wyjątkowa pora roku, szczególnie lubiana przez dzieci. Śnieg, zjeżdżanie na sankach, lepienie bałwana, to rzeczy, które milusińscy lubią najbardziej, a które jednak spędzają sen z powiek rodzicom. Zamartwianie się to, czy pociecha nie zmarznie, nie przemoczy butów, to typowe zmartwienia dorosłych. Podstawą „wyposażenia” zimowej szafy dziecięcej są oczywiście ciepłe sweterki.

Zimowe sweterki dziecięce, czy to dla chłopca, czy dla dziewczynki, często przypominają swetry dla kobiet lub swetry męskie, to jednak są one w jakiś sposób niepowtarzalne i wywołują uśmiech na twarzy dorosłych. Sweterki zimowe dla dzieci, to przede wszystkim ciepłe, wełniane swetry, z różnymi modnymi aplikacjami, warkoczami, zabawnymi obrazkami przedstawiającymi znane i lubiane przez dzieci postacie z bajek i filmów dziecięcych.

Sweterki dziecięce to zarówno ciepłe sweterki zakładane przez głowę, z różnego rodzaju dekoltami, sweterki zasuwane na zamek błyskawiczny, zapinane na guziki. To także golfy lub sweterki z kołnierzem. Na naprawdę zimne dni doskonałe są swetry wykonane z wełny, lub swetry bawełniane. Na specjalne okazje natomiast, idealne są sweterki dzianinowe.

Dziewczęce sweterki, to przede wszystkim sweterki w jasnych kolorach, takich jak róż, ekri, czy modny już od kilku sezonów fiolet, jednak bez problemu odnajdziemy także sweterki w innych kolorach. Bardzo dobrym rozwiązaniem są sweterki zapinane na guziki lub na zamek błyskawiczny, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Dzięki temu, mały człowiek może nauczyć się samodzielności.

Bardzo modne w tym sezonie, szczególnie wśród dziewczynek, są długie sweterki, które można z powodzeniem nosić zarówno do spodni, jak i do legginsów.

Spore trudności, nastręcza rodzicom wybór odpowiedniego sweterka dla niemowlaka. Taki sweterek powinien być przede wszystkim ciepły, ale także wygodny i łatwy w zakładaniu. Najlepszym rozwiązaniem są sweterki zapinane na guziki, z luźnymi ściągaczami na rękawach, które łatwo można wywinąć. Bardzo dobrym posunięciem jest także sweterek z kapturem. Wybierając sweterek dla dziecka, postarajmy się, by podobał się on naszej pociesze, dzięki temu z większą ochotą będzie zakładała ciepłe ubranie.

(Visited 39 times, 1 visits today)